Розслідування НВ: Приватне підприємство «Нінон»

Характеристика місця, де стався нещасний випадок

Приватне підприємство «Нінон» засноване на власності громадянина України Мумладзе Г. А. і є юридичною особою з правами й обов’язками, що передбачені законодавством України, має самостійний баланс. Підприємство розташоване за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 12а.

«Нінон» виготовляє продукцію з природного каменю габро Бистріївського, Капустянського, Лезниківського, Покостовського й інших родовищ України.

Згідно з КВЕД, основний вид діяльності ПП «Нінон» – неспеціалізована оптова торгівля та різання, оброблення й оздоблювання декоративного і будівельного каменю. З цією метою на виробничих потужностях приватного підприємства «Нінон» встановлено та використовується наступне технологічне обладнання: верстат каменерізний ФМ 3.0 (1), фрезерний каменерізний верстат Ф 1200 (1), фрезерний окантовочний верстат Ф 400 (1), фрезерний станок по металу (1), шліфувальний полірувальний станок ПФ-07.СБ (1), токарний верстат 1 В62Г (1), тельфер вантажопідіймальністю 1,5 тонни (1), тельфер вантажопідіймальністю 5 тонн (1), кран-балка вантажопідіймальністю 3 тонни (1), компресор 6 атм. (1), автомобіль ВАЗ 21213 (1), автонавантажувач 4045Р (1), кран Кс-4361 А (1).

Приватне підприємство «Нінон» складається з наступних дільниць: дільниця з розпилу природного каменю (фреза 3000 мм), дільниця з розпилу природного каменю (1200 мм), дільниця з окантовки гранітних плит (фреза 400 мм), дільниця з поліровки гранітних плит (полірувальний верстат), дільниця-склад для інструменту.

Нещасний випадок стався на майданчику із завантаження візка фрезерного верстата неподалік самохідного крана КС-4361А.

Аналогічних нещасних випадків на приватному підприємстві «Нінон» не було.

У «Ніноні» обов’язки відповідального за охорону праці покладені на начальника цеху з розпилу природного каменю, який веде всю необхідну документацію, що стосується питань охорони праці, здійснює контроль за вчасним проведенням інструктажів з охорони праці з працівниками. Розроблені посадові інструкції й інструкції з охорони праці за професіями і видами виконуваних робіт.

Обставини, за яких стався нещасний випадок

Начальник цеху Васінович В. П. отримав завдання від директора підприємства «Нінон» Мумладзе Г. А. На розпилювання блоку природного каменю на фрезерувальному станку з подальшим розколом на дві частини.

Начальник цеху Васінович В. П. займався розпилюванням блоку природного каменю.

Близько 14 год. 40 хв робота з розпилювання кам’яного блоку була завершена. Для подальшого розколу блока природного каменю його потрібно було вивезти з приміщення цеху. Побачивши біля самохідного крана кранівника Л., начальник цеху попросив його відійти на безпечну відстань, що той і зробив. Після цього Васінович В. П. за допомогою лебідки вивіз розпилений блок, що стояв на робочому столі фрезерного верстата, на вулицю. Після чого взяв клинки і встановив їх у проріз каменя. Підтягувати кілки він почав зі сторони крана. У момент підтягування до місця розколу підійшов Мумладзе Г. А. і зайшов у приміщення цеху, де на той момент перебував кранівник Л. Обійшовши блок природного каменю і підійшовши до входу в приміщення цеху, Васінович В. П. почав підтягувати кам’яний блок. У момент підтягування Мумладзе Г. А. знаходився з лівої сторони від начальника цеху, а Л. – праворуч на відстані близько 1,5 м позаду нього.

ninon_01

ninon_02

Вбивши наступний клинок, начальник цеху зачекав деякий час, доки кам’яний блок натягувався. Оскільки той не розколовся, він розпочав вбивати другий кілок. Після другого удару блок розколовся, при цьому одна його половина залишилась на робочому столі, а інша при падінні розкололась на дві частини по природному шару. Одна частина з’їхала в бік самохідного крана, біля якого в цей момент був Л. У результаті чого чоловіка притиснуло відколотою частиною до лапи самохідного крана.

Звільнивши Л. від відколотої частини кам’яного блоку та не додзвонившись в швидку медичну допомогу, директор Мумладзе Г. А. прийняв рішення відвезти потерпілого на власному автомобілі. Дорогою до лікарні Л. подавав ознаки життя (був наявний пульс, дихання), однак знаходився без свідомості. Коли потерпілого доставили в травмпункт ЦМЛ №2, лікарі розпочали проводити реанімаційні дії, однак потерпілий помер.

Відповідно до довідки обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради від 22.10.2012 року №8457, смерть Л. настала від несумісних з життям травм.

Причини нещасного випадку

Обстеживши місце нещасного випадку, вивчивши технічну документацію, опитавши свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку, враховуючи висновок акта судово-медичного дослідження, комісія причинами нещасного випадку вважає:

Організаційні причини:

– невиконання посадових обов’язків: недостатньо організовано безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки;

– неякісне розроблення, недосконалість інструкції з охорони праці;

– особиста необережність потерпілого.

Заходи з усунення причин нещасного випадку

Директору:

– причини й обставини нещасного випадку обговорити в трудовому колективі. Дата – 09.11.2012 року.

– переглянути і доопрацювати інструкції з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки з урахуванням вимог Положення про розробку інструкцій з охорони праці. Дата – 06.12.2012 року.

– при проведенні робіт з розколювання блоків природного каменю, забезпечувати огородження місця проведення даної роботи попереджувальними плакатами. Термін – постійно.

– про виконання заходів повідомити Територіальне управління Держгірпромнагляду у Житомирській області. Термін – до 07.12.2012 року.

Керівникам структурних підрозділів провести позаплановий інструктаж з охорони праці з усіма працюючими. Дата – 09.11.2012 року.

Відповідальній особі за охорону праці при проведенні вступного інструктажу доводити до відома працівників небезпечні фактори, що можуть виникнути при розколюванні блоків природного каменю, в установленому порядку. Термін – постійно.

Висновок комісії

Розглянувши матеріали спеціального розслідування нещасного випадку, пояснення свідків та осіб, причетних до нього, керуючись чинним Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, комісія дійшла до висновку, що даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік.

З метою розгляду питання щодо розв’язання соціальних проблем, що виникли внаслідок нещасного випадку, члени комісії зустрілися з членами сім’ї потерпілого та роз’яснили їхні права у зв’язку з настанням нещасного випадку, запропонували співпрацю.

Оставить комментарий

Яндекс.Метрика