Олексій Мірошниченко: «Ми не можемо погодитися з тим, що в 2012 році 655 тис. роботодавців – фізичних осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності»

Олексій Мірошниченко

Олексій Мірошниченко

Олексій Мірошниченко

заступник голови СПО роботодавців України

«Ми не можемо погодитися з тим, що в 2012 році 655 тис. роботодавців – фізичних осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності»

Роботодавці, можливо, навіть більше зацікавлені у тому, щоб не було нещасних і смертельних випадків на виробництві, ніж Держгірпромнагляд, оскільки саме на них покладається і кримінальна, і фінансова, й адміністративна відповідальність. Відверто кажучи, не знаю жодного роботодавця, який би сказав інакше. Проаналізуємо проблеми, що заважають чи не стимулюють роботодавців до охорони праці.

По-перше, повинно бути економічне стимулювання, якщо йде зменшення кількості нещасних випадків, то роботодавець повинен менше платити. Мається на увазі страховий тариф, тому що немає прямої кореляції, і що б ти не робив, тобі встановлений тариф та клас ризику. Є аналіз за кожним підприємством, через страховий тариф ми можемо подивитися, що ж там відбувалося за останні 5-10 років. Тобто, ми можемо перейти на економічно обґрунтований тариф для кожного підприємства. Тоді буде пряма і чітка мотивація.

Друге питання, яке ми часто порушуємо, – штрафи. Куди йде штраф, який сплачує роботодавець за порушення? Штраф іде в держбюджет. Хто від цього виграє? А якщо запропонувати, щоб штраф залишався, кошти спрямовувалися безпосередньо на поліпшення умов охорони праці на підприємстві чи у галузі – мабуть, це було б доцільно й ефективно.

Не можу не сказати про перевірки. На жаль, за нашим національним реєстром контролюючих органів, Держгірпромнагляд посідає друге місце за кількістю перевірок і перше місце – за кількістю зупинок бізнесу. Із 44 органів, Держгірпромнагляд – номер один за кількістю випадків, коли було призупинено підприємства. Дуже великі цифри, великі втрати бізнесу. Ми розуміємо, що питання охорони праці надзвичайно важливе, що коли є небезпека, то потрібно зупиняти виробництво, щоб не сталося нещасного випадку. На мій погляд, до цього питання потрібно підходити виважено, з урахуванням кожної конкретної ситуації. Переконаний, що меморандум про співпрацю, який ми уклали із Держгірпромнаглядом, буде спрямований на те, щоб зменшити адміністративний тиск на бізнес, щоб перевірки мали стимулюючий характер, а не зупинити, оштрафувати, залучити до відповідальності тощо. Ми не можемо погодитися з тим, що в 2012 році 655 тис. роботодавців – фізичних осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності не лише Держгірпромнаглядом, а всіма контролюючими органами.

Ми повинні змінити ситуацію на краще. Переконаний, що Держгірпромнагляд з розумінням ставиться до проблем, що висуває бізнес, ми теж з розумінням ставимося до тієї функції, яку виконує цей центральний орган виконавчої влади, і разом знайдемо спільні рішення.

Оставить комментарий

Яндекс.Метрика