Розслідування НВ: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «НАСІННЯ»

А.С. Єсипенко, завідувач лабораторії ДУ «ННДІПБОП»

П О Д І Я

Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався з підсобним робітником СТОВ «Насіння» Ш. під час набирання просяної соломи зі скирти із пресованих тюків (с. Антонівка, Шполянський р-н, Черкаська область). Підсобний робітник СТОВ «Насіння» Ш. разом із дружиною прийшов на господарський двір для проведення вечірньої годівлі тварин та виконання робіт із догляду за ними. Ш. пішов набрати просяної соломи вівцям зі скирти із пресованих тюків. Дружина закінчила роздавати корми тваринам і пішла до скирти, щоб допомогти чоловіку набирати солому. Коли вона підійшла до скирти, то побачила, що чоловік стоїть на колінах у заглибленій в скирту ніші й вилами скубе суху солому. Жінка почала складати насмикану солому на ряднину. Коли вона черговий раз повернулася обличчям до місця, де перебував її чоловік, то побачила, що тюки, вкладені у скирту над його головою вище ніші, в якій він працював, падають. Жінка крикнула, щоб попередити чоловіка, але все сталось миттєво: тюки привалили Ш. Вона намагалася самостійно відтягти тюки, щоб надати чоловіку допомогу, але це було їй не під силу. Тоді вона побігла в село, щоб покликати на допомогу.

Жителі села прибігли до скирти і гуртом відтягли тюки вбік. Вони побачили, що в заглибленні скирти на колінах сидить Ш. без ознак життя. Тоді вони відіслали дружину покликати на місце пригоди лікаря амбулаторії, який живе поряд із господарством. Лікар оглянув потерпілого. Дихання та пульсу на сонній артерії він не виявив, серцебиття було відсутнє, шкіра обличчя та шиї сині. Він провів реанімаційні заходи: непрямий масаж серця і штучне дихання. Однак реанімаційні заходи ефекту не дали, і лікар констатував смерть Ш. Потім він зателефонував до міліції і повідомив про нещасний випадок черговому Шполянського РВ УМВС. Згодом на місце нещасного випадку прибули представники слідчих органів.

ПОРУШЕНО

Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві:

п. 5.7. Вкладати тюки у скирту необхідно у перев’язку.

Інструкція з охорони праці №2 для підсобного робітника (затверджена наказом №235 від 02.12.2011 p.):

п.1.7. Підсобний робітник зобов’язаний:

дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

розбирання скирт із сіном, соломою проводити тільки згори, при цьому категорично забороняється брати сіно і солому методом підкопу, коли утворюються нависаючі козирки, обвали яких призводять до нещасного випадку;

не виконувати роботи, які не передбачені змінним завданням.

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

НЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНО

Нещасний випадок на виробництві в СТОВ «Насіння» став можливим у результаті недоліків в організації і проведенні робіт з охорони праці, а також порушення вимог безпеки під час проведення робіт на сільськогосподарському виробництві.

Вивчивши обставини нещасного випадку, матеріали розслідування, оглянувши місце нещасного випадку, опитавши свідків, комісія прийняла рішення, що:

Головний інженер СТОВ «Насіння» не забезпечив:

• виконання вимог п. 5.7. Правил охорони праці в сільськогосподарському виробництві;

Спеціаліст з охорони праці СТОВ «Насіння» не забезпечив:

• виконання вимог частини 4 п. 2. Положення про службу охорони праці підприємства.

Підсобний робітник СТОВ «Насіння» не забезпечив:

• виконання вимог ст. 14 Закону України «Про охорону праці», частини 4, 5 п. 1.7. Інструкції з охорони праці №2 для підсобного працівника.

Члени комісії з розслідування нещасного випадку зустрілися із представниками сім’ї потерпілого та роз’яснили їм їхні права згідно з чинним законодавством.

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика