Дмитро Фірташ: підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці повинно стати пріоритетом для українських роботодавців

КИЇВ, 10 жовтня 2013 року. Підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці повинно стати пріоритетом для українських роботодавців. Про це йдеться у вітальному слові Голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа, адресованому учасникам міжнародного форуму «Кращий вітчизняний і світовий досвід з охорони праці та промислової безпеки 2013», який проходить у Ялті.

Дмитро Фірташ у зверненні зазначив, що питання промислової безпеки для України надзвичайно важливе у зв’язку з тим, що середній вік українських промислових підприємств складає близько 50 років, а виробничі потужності зношені на 70%. «Така ситуація створює додаткові ризики в системі охорони праці України. Підвищення рівня промислової безпеки має лягти в основу модернізації української економіки. Це пріоритет українських роботодавців. Ми усвідомлюємо, що від нас залежать умови і безпека роботи тисяч людей. Я закликаю кожного підприємця в Україні, незважаючи на всі складнощі, інвестувати в безпеку праці», – наголошується в документі.

Дмитро Фірташ акцентував увагу на тому, що питання підвищення промислової безпеки необхідно розглядати комплексно і залучити до цієї роботи владу, профспілки, науково-дослідні інститути. Серед принципових проблем Голова ФРУ виділив застарілу нормативну базу у сфері охорони праці та промислової безпеки.
«Більшість інструкцій з охорони праці та промислової безпеки були розроблені 50-60 років тому, коли промисловий потенціал України тільки створювався. Нинішній стан української промисловості вимагає від нас нових стандартів та методів діагностики обладнання з урахуванням фактору зносу, щоб гарантувати безпечну експлуатацію виробництв», – зазначив Дмитро Фірташ.
Крім того, необхідно модернізувати систему оповіщення та реагування на надзвичайні ситуації і створити чітку систему інформування громадян і працівників підприємств про надзвичайні ситуації. «Сьогодні втрачена координація дій на рівні підприємства, місцевого органу влади, служб екстреної допомоги, медичних установ. Скоординовані дії у разі надзвичайних подій критично важливі, оскільки кожна втрачена хвилина може коштувати людського життя», – йдеться у зверненні.
Як повідомлялося, 19 вересня 2013 року в Рівному пройшло засідання Союзу хіміків України, яке було присвячене питанням промислової безпеки та охорони праці на хімічних підприємствах України. За підсумками зустрічі, в якій взяли участь більше 250 керівників підприємств, інженерів, вчених, представників органів влади, було прийнято рішення запропонувати уряду переглянути галузеві стандарти безпеки. Голова ФРУ Дмитро Фірташ зазначив, що оновлення нормативної бази з безпеки праці також може бути актуальною і для інших базових галузей української економіки – металургії, енергетики, машинобудування.

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика