Розслідування НВ: ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання»

А. Єсипенко, завідувач лабораторії ДУ «ННДІПБОП»

ПОДІЯ

Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався з електромонтером ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» З. під час виконання роботи з демонтажу залізобетонних опор і дроту на ПЛ-6 кВ (м. Луганськ, Артемівський район, Луганська область).

Бригада у складі електромонтерів З., Врублевського О. Г., Подрєзова О. А., Корнієнка Г. В. і машиніста буро-кранової установки Терновського М. І. під керівництвом майстра Паляниці І. В. отримала наряд на виконання робіт з демонтажу залізобетонних опор і дроту на ПЛ-6 кВ відповідно до проекту робіт та технологічної карти №2. Проект виконання робіт розроблено майстром Паляницею І. В. Він передбачав встановлення розкріплюючого пристрою до зняття в’язки дротів з проміжної одностієчної опори. Проект не передбачав проведення огляду опори щодо визначення її стійкості перед підйомом на опору для встановлення розкріплюючого пристрою.

У процесі роботи майстер Паляниця І. В. разом з електромонтерами Врублевським О. Г. і З. почали готувати опору №22 до демонтажу. Паляниця І. В. спільно з З. провели огляд опори №22 з частковим її відкопуванням, при цьому візуальних дефектів не виявили. Електромонтер Врублевський О. Г. забив у ґрунт штирі для встановлення розкріплюючого пристрою.

Електромонтер З. піднявся на опору №22 на висоту 2,5 м для встановлення розкріплюючого пристрою перед демонтажем дроту. У цей час опора №22 зламалася біля основи і впала на землю разом з З., який знаходився на ній.

Падіння опори №22 сталося вздовж лінії у бік опори №21 через руйнування двох з чотирьох поздовжніх арматур опори №22, при цьому через виникнення тяжіння дротів впала сусідня дерев’яна опора №23, що була у незадовільному стані. Дріт у прольотах опор №23-29 був знятий невідомими особами, в прольотах опор №19-23 у наявності були проводи всіх трьох фаз.

У результаті падіння разом з опорою, електромонтер З. отримав відкриту черепно-мозкову травму.

Лікарі бригади швидкої допомоги, що прибула на місце події, констатували смерть потерпілого.

ПОРУШЕНО

Правила безпечної експлуатації електроустановок:

– п. 4.6. Забороняється виконувати розпорядження та завдання, що суперечать вимогам цих Правил;

– п. 16.1.1. Під час оформлення завдання на виконання робіт працівник, який видає наряд (розпорядження), повинен враховувати наявність дефектів на ПЛ (опори, провід, трос, ізоляція, траверси, роз’єднувачі, пункти автоматичного секціонування і введення резервного живлення), перевірити за оперативною документацією наявність на ПЛ 6-35 кВ однофазних замикань на землю, що могли пошкодити арматуру, зазначити в рядку «Окремі вказівки» наряду умови і способи виконання робіт.

Підніматися на опору і працювати на ній дозволяється лише в тих випадках, коли є впевненість в достатній стійкості і міцності опори. Необхідність і способи укріплення опори, міцність якої викликає сумнів (недостатнє заглиблення, спучення і перезволоження ґрунту, загнивання деревини, тріщини в бетоні тощо), визначає на місці керівник робіт.

НЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНО

Нещасний випадок на виробництві в ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» стався в результаті недоліків в організації і проведенні роботи з охорони праці, а також порушення вимог безпеки під час виконання робіт з демонтажу залізобетонних опор і дроту на ПЛ-6 кВ.

Вивчивши обставини нещасного випадку, матеріали розслідування, оглянувши місце нещасного випадку, опитавши свідків, комісія дійшла висновку, що:

– майстер з ремонту повітряних ліній Свердловського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» не забезпечив дотримання вимог:

• п. 16.1.1 «Правил безпечної експлуатації електроустановок», затверджених наказом Держкомітету України по нагляду за охороною праці від 6 жовтня 1997 року №257;

пп. 2.3; п. 2.13 «Посадової інструкції №18/2-8 майстра виробничої дільниці II категорії з ремонту повітряних ліній», затвердженої директором Свердловського РЕМ від 15 липня 2011 року.

– старший майстер Свердловського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» не забезпечив дотримання вимог:

п. 2.2 «Посадової інструкції №18/2-4 старшого майстра виробничої дільниці II категорії», затвердженої директором Свердловського РЕМ від 15 липня 2011 року.

– електромонтер з експлуатації розподільних мереж Свердловського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» З. не забезпечив дотримання вимог:

– пп. 4.6; пп. 16.1.1 «Правил безпечної експлуатації електроустановок», затверджених наказом Держкомітету України по нагляду за охороною праці від 6 жовтня 1997 року №257.

Комісія зустрілася з родиною потерпілого з метою ознайомлення з результатами розслідування та роз’яснила їхні права відповідно до чинного законодавства України.

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика