Фонд соціального страхування від нещасних випадків: щодо заходів з пропаганди безпечних умов праці в Україні

На запит редакції «Промислова безпека» щодо заходів з пропаганди безпечних умов праці в Україні, ми отримали відповідь від Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

1. Яку суму коштів (всього по Україні) було виділено Фондом на заходи щодо пропаганди безпечних умов праці у 2012 році та скільки передбачено на 2013-й?

Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до постанов правління Фонду від 19.04.2011 року №18, від 20.12.2011 року №75, від 31.05.2012 року №19, на виконання заходів з пропаганди нешкідливих і безпечних умов праці у 2012 році було витрачено 14998,9 тис. грн. Постановою правління Фонду від 25.12.2012 року №51 на 2013 рік передбачено на виконання інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо безпечних і нешкідливих умов праці 21850 тис. грн.

Таке збільшення суми коштів на пропаганду нешкідливих і безпечних умов праці у 2013 році зумовлене ефективністю зазначеного заходу профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і позитивними відгуками від сторін соціального партнерства та наглядових органів щодо профінансованих Фондом у 2012 році профілактичних заходів.

2. Які основні заходи у контексті пропаганди безпечних умов праці проводилися Фондом у минулому році та які заплановані на 2013-й?

У 2012 році виконавчою дирекцією Фонду було проведено низку заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, а саме: організація створення тематичних кінофільмів, радіо- і телепередач, публікацій з питань соціального страхування від нещасного випадку й охорони праці; підвищення рівня інформованості суспільства, страхувальників, застрахованих осіб про безпечні та нешкідливі умови праці, заходи щодо запобігання та шляхів зменшення випадків виробничого травматизму та професійної захворюваності; проведено спільні науково-практичні семінари і конференцію з питань охорони праці та соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.

Сторони соціального партнерства відзначають позитивний вплив комплексу заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці протягом минулих років, чималі позитивні зрушення, у т.ч. і зменшення рівня травматизму на підприємствах, тому в 2013 році виконавча дирекція Фонду планує провести заходи з профілактики, які повинні забезпечити всеукраїнське охоплення і висвітлення завдань та проблемних питань у створенні безпечних та нешкідливих умов праці, зокрема в найбільш травмонебезпечних галузях (видобування енергетичних матеріалів, транспорт і зв’язок, будівництво, металургія та оброблення металу, сільське господарство та пов’язані з ним послуги) та за видами економічної діяльності (підземне видобування кам`яного вугілля, чорна металургія; вирощування зернових та технічних культур, будівництво).

У 2012 році застосовано такі форми пропаганди:

— виготовлення відеоматеріалів у форматі «Гість студії», що передбачає бесіду в ефірі між ведучим та гостем в ефірній студії;

— виготовлення спеціальних тематичних рубрик під назвою «Безпечні підприємства», що передбачає бесіду в ефірі між ведучим та гостями в ефірній студії;

— виготовлення відеосюжетів та розміщення їх на телеканалах;

— виготовлення радіосюжетів та розміщення їх на радіостанції;

— виготовлення відеоновин та розміщення їх у електронних засобах масової інформації;

— підготовка статей та розміщення їх у електронних засобах масової інформації;

— підготовка статей та розміщення їх у друкованих засобах масової інформації.

У 2013 році відеоматеріали, спеціальні тематичні рубрики, відеосюжети, радіосюжети, відеоновини, статті у друкованих засобах масової інформації заплановано збільшити за кількістю, обсягом та тривалістю.

Крім того, заплановано нові форми пропаганди, такі як:

виготовлення відеоматеріалів у форматі «Консультація експерта», що передбачає бесіду в ефірі між ведучим та представником Фонду, а також представником соціальних партнерів та розміщення відеоматеріалів на телеканалі;

— проведення та висвітлення інформаційних конференцій, зустрічей за круглим столом з роботодавцями, соціальними партнерами із можливим запрошенням представників громадських організацій;

— виготовлення короткометражних, учбових відеофільмів з питань охорони праці для працівників різних галузей.

3. На підставі яких показників визначається ефективність таких заходів?

На адресу виконавчої дирекції Фонду надходять листи від соціальних партнерів, в яких зазначається, що проведення таких заходів в попередніх періодах свідчить про їх значний позитивний вплив на свідомість працівників, підвищення відповідального ставлення до вимог охорони праці на підприємствах, готовність роботодавців до запровадження нових сучасних технологій захисту, а також важливість та ефективність профілактики, як засобу збереження життя та здоров’я працівників, розвитку бізнесу, підвищення його конкурентоспроможності і соціальної відповідальності. Серед низки профілактичних заходів, які проводились, високу ефективність мають теле- і радіопрограми з висвітленням проблем, що пов’язані з порушенням правил з охорони праці та роботою у важких і шкідливих умовах праці, профілактикою профзахворювань, стимулюванням працівників до вивчення та відстоювання своїх прав з питань охорони праці, а роботодавців – до створення гідних умов праці. Розширення спектру комунікаційних інструментів, включаючи створення спеціалізованих інтернет-ресурсів, залучення електронних та друкованих засобів інформування, також сприяють покращенню виконання профілактичної функції, в тому числі зменшенню рівня травматизму. Так, у 2012 році порівняно з 2011-м кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 7%, а кількість смертельно травмованих осіб – на 0,5%.

4. На яку аудиторію спрямовані дії Фонду щодо пропаганди безпечних умов праці (інженери з охорони праці, робітники підприємств тощо)?

Метою проведення заходів з інформаційно-роз`яснювальної роботи щодо безпечних і нешкідливих умов праці є пропагування серед усіх страхувальників, застрахованих осіб, роботодавців безпечних та нешкідливих умов праці, здійснення заходів щодо їх покращення та зниження рівня виробничого травматизму і професійної захворюваності.

В.о. директора                                                                              П. Сливкін

 

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика