Розслідування НВ: ПАТ «УКРТРАНСНАФТА»

А. С. Єсипенко, завідувач лабораторії ДУ «ННДІПБОП»

ПОДІЯ

Груповий нещасний випадок стався з працівниками служби безпеки цеху технологічного транспорту і спеціальної техніки (СБ ЦТТ і СТ) – командиром відділення групи охорони лінійної частини В. і водієм Ш. унаслідок виїзду на смугу зустрічного руху легкового автомобіля Mitsubishi Galant та його зіткнення з автомобілем УАЗ, що належить ПАТ «Укртранснафта» (м. Одеса, Суворовський район, Одеська область).

Начальник служби безпеки ЦТТ і СТ Байрак В. В. видав план-завдання командиру відділення групи охорони лінійної частини служби безпеки ЦТТ і СТ В. та водію автотранспортного засобу групи охорони лінійної Ш. на службову поїздку для виконання роботи, що має пересувний характер, з охоронної лінійної частини нафтопроводу «Снігурівка-Одеса». Сформований екіпаж на автомобілі УАЗ 3909 виїхав з місця базування та розпочав патрулювання ділянки лінійної частини магістральних нафтопроводів «Снігурівка-Одеса».

2 квітня 2013 року автомобіль УАЗ рухався до місця розташування СБ ЦТТ і СТ, відповідно до плану-завдання, повертаючись після патрулювання охоронних об’єктів лінійної частини магістральних нафтопроводів. Автоматичною системою «Контроль» відділу безпеки філії «ПМН» ПАТ «Укртранснафта» зафіксовано зупинку автомобіля УАЗ 3909 на 5 км автодороги Одеса-Миколаїв. Сталося зіткнення автомобіля УАЗ 3909 з автомобілем Mitsubishi Galant. Місце нещасного випадку – ділянка траси «Одеса-Миколаїв». Вона суха, рівна, з асфальтним покриттям загальною шириною 7 м. Дорога дворядна, в місці дорожньо-транспортної пригоди – не освітлена. Смуги зустрічного руху розділені суцільною лінією. Ширина смуги в одному напрямку складає 3,5 м.

До місця події прибули представники швидкої медичної допомоги та начальник ЦТТ і СТ Тельнов С. В., співробітники ДАІ.

Потерпілі В. і Ш. були доставлені в лікарню.

ПОРУШЕНО

1. Наказ Міністерства внутрішніх справі України від 25.11.2003 року №1430:

– п. 4.6. Протяжність постів (маршрутів) визначається, виходячи з конкретних особливостей об’єктів, специфіки та виду надання охоронних послуг і оперативної обстановки, що склалася, але не повинна перевищувати 6-8 км при здійсненні заходів охорони на автомобілі, 3-5 км – на мотоциклі, 2-3 км – на велосипеді та 1-1,5 км – при пішому несенні служби.

2. Положення про спеціальний підрозділ охорони філії «Південні магістральні нафтопроводи» ПАТ «Укртранснафта», затверджено наказом директора філії від 15.01.2013 року №08:

– п. 6.6. Протяжність маршрутів для кожного конкретного об’єкта визначається окремо, виходячи з його важливості та місця розташування, особливостей криміногенної обстановки навколо об’єкта, масштабів можливих негативних наслідків у результаті протиправних посягань на нього.

Протяжність пішого маршруту не повинна перевищувати 1,5 км вдень та 1 км – уночі. На об’єктах, обладнаних технічними засобами охорони, вдень – до 3 км, уночі – до 2 км. При патрулюванні з використанням велосипедів – 3-4 км, з використанням мотоциклів – 4-6 км, з використанням автомобілів – 80 км;

– п. 7.2.2. На кожний особливо важливий об’єкт філії «ПМН» у відділі безпеки й охорони заводиться літерна справа, що складається з:

• копії наказу про затвердження інструкції з охорони, пропускного та внутрішньооб’єктового режимів стаціонарного об’єкта та самої інструкції;

• копії плану-схеми об’єкта з позначенням дислокації постів та маршрутів безпечного руху працівників охорони, розміщення технічних засобів охорони, режимних приміщень, що підлягають охороні окремими постами (у разі наявності), дислокації додаткових постів охорони і маршрутів руху охоронників при посиленні охорони, а також розміщення джерел водопостачання і засобів пожежогасіння…»

3. Посадова інструкція заступника начальника служби безпеки цеху технологічного транспорту та спеціальної техніки філії «ПМН» ПАТ «Укртранснафта», затвердженої директором філії 22.02.2012 року:

– 2.2. Обов’язки заступника начальника служби безпеки:

• підготовка нормативних документів, що регламентують діяльність, пов’язану з охороною об’єктів та лінійної частини ПМН;

• організація проведення інструктажів особового складу пересувних патрулів та стаціонарних постів, контроль за несенням служби на визначених об’єктах;

• здійснення контролю за правильним використанням і підтриманням в справному стані технічних засобів охорони;

• здійснення добору кадрів, підготовку, перевірку особового складу служби безпеки ЦТТ і СТ, стаціонарної охорони НПС «Августівка», НПС «Миколаївська», адміністративні будинки філії «ПМН », ЦТТ і СТ;

• організація стажування прийнятих на роботу працівників СБ ЦТТ і СТ філії «ПМН»;

• організація та проведення занять з професійної підготовки особового складу служби безпеки та проведення конфольних заліків відповідно до діючої програми з професійної підготовки працівників підрозділів безпеки філії «ПМН»;

• організація виконання вимог особовим складом служби безпеки, нормативних актів про охорону праці, дотримання зобов’язань, передбачених колективним договором і правилами внутрішнього трудового розпорядку ПАТ «Укртранснафта»;

• безперервний контроль за оперативною обстановкою та своєчасне вживання заходів для посилення охорони об’єктів;

• забезпечення спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, згідно з відомчими нормами видачі ПАТ «Укртранснафта».

НЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНО

Нещасний випадок на виробництві в філії «Південні магістральні нафтопроводи» (ПМН) ПАТ «Укртранснафта» стався в результаті недоліків в організації та проведенні роботи з охорони праці, а також порушення вимог безпеки щодо виконання робіт з патрулювання ділянки лінійної частини магістральних нафтопроводів з використанням автомобільного транспорту.

Вивчивши обставини нещасного випадку, матеріали розслідування, оглянувши місце нещасного випадку, опитавши свідків, комісія дійшла висновку, що:

– заступник начальника служби безпеки ЦТТ і СТ філії «ПМН» ПАТ «Укртранснафта» Козодаєв О. О. не забезпечив дотримання вимог:

• п. 4.6. наказу Міністерства внутрішніх справі України від 25.11.2003 року №1430 – не якісно підготував нормативні документи, що регламентують діяльність, пов’язану з охороною об’єктів та лінійної частини магістральних нафтопроводів у частині, що стосується перевищення протяжності маршруту патрулювання з використанням автомобільного транспорту;

• пп. 6.6.; 7.2.2. «Положення про спеціальний підрозділ охорони філії «ПМН» ПАТ «Укртранснафта», затвердженого наказом від 15.01.2013 року №08;

• п. 2.2. «Посадової інструкції заступника начальника служби безпеки цеху технологічного транспорту і спеціальної техніки», затвердженої директором філії «ПМН» ПАТ «Укртранснафта» 22.02.2012 року.

Представники комісії зустрічалися з потерпілими, роз’яснили їм їхні права відповідно до чинного законодавства, про що складено протокол зустрічі.

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика