Підприємство, яке перевірялося у 2017 році, не може включатися в план перевірок на 2018 рік

Державна регуляторна служба надала роз’яснення органам державного нагляду (контролю). Періодичність проведення планового заходу державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання залежить від ступеня ризику, до якого дана діяльність відноситься.

Якщо не затверджені критерії розподілу суб’єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, періодичність проведення планових заходів та перелік питань для їх здійснення, то дані суб’єкти господарювання вважаються суб’єктами господарювання з незначним ступенем ризику та підлягають державному нагляду (контролю) не частіше ніж раз на 5 років.

Наприклад, планові заходи здійснюються органом державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання, віднесеної до високого ступеня ризику, не частіше ніж раз на 2 роки. Таким чином, якщо діяльність суб’єкта господарювання, віднесена до високого ступеня ризику і щодо цього суб’єкта господарювання проводився плановий захід у 2017 році, то проведення планового заходу щодо даного суб’єкта господарювання в 2018 році не допускається.

Відповідні рекомендації органам державного нагляду (контролю) адресовані Державною регуляторною службою в листі від 01.09.2017 р №7498/0/20-17. Федерація роботодавців України також нагадує бізнесу, що наші експерти входять до складу Ради з питань державного нагляду та контролю при ДРС. В рамках роботи цього органу здійснюється захист компаній від ризику проведення необгрунтованих позапланових перевірок за зверненнями фізичних осіб. Кількість таких перевірок у середньому на рік складає приблизно 160 тисяч. Рада була утворена на початку 2017 року, на час дії мораторію на перевірки бізнесу.

Конакти з профільним експертом в ФРУ: Директор Департаменту дерегуляції підприємницької діяльності Наталя Гостєва, ddb@fru.org.ua, (044) 251-70-21, (097) 119 3093

fru.ua

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика