Федерація роботодавців України пропонує Держпраці уніфікувати акти перевірок

Федерація роботодавців України опрацювала проект наказу Мінсоцполітики «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів» та запропонувала Держпраці внести до нього зміни, аби унеможливити зловживання з боку інспекторів під час перевірок.

Зокрема, в формі акту (довідки) інспекційного відвідування/аналізу стану дотримання законодавства про працю Федерація пропонує виключити з переліку нормативно-правових актів, виконання яких контролюється під час перевірок, накази органів державної виконавчої влади. Як нагадує експерт Федерації, директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ Наталія Гостєва, відповідно до ст.259 Кодексу законів про працю державний нагляд та контроль здійснюється за додержанням законодавства про працю. Згідно ж тлумаченню Конституційного суду, накази органів державної виконавчої влади до законодавства не належать.

На думку ФРУ вищеназвана та інші подібні помилки в тексті проекту наказу не виникли, як би розробники документу дотримувалися Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових або позапланових заходів державного нагляду і контролю, затвердженої постановою Кабміну №752 від 28.08.2013р. Тому для однакового і правильного розуміння Федерація запропонувала Держпраці привести форми актів у відповідність до цієї Методики, у тому числі визначити переліки питань відносно проведення заходу державного нагляду та контролю і про здійснення контролю за діями самих контролерів з посиланням на норми базового закону про нагляд.

http://fru.ua

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика