Бізнес вимагає від уряду «дорожньої карти» процедури оцінки впливу на довкілля

На засіданні Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (СПО роботодавців), що відбулося 19 жовтня, було розглянуто питання реалізації ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятого Верховною Радою у травні місяці 2017 року. Закон опрацьовувався парламентом два роки і набуває чинності 18 грудня, але досі не має «дорожньої карти», а саме нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію його положень.

Хоча в Мінприроди запевняють, що проекти чотирьох постанов будуть подані на розгляд Кабміну на початку листопада, є побоювання, що Закон у визначений термін або не запрацює, або його реалізація буде пов’язана з додатковими ризиками для бізнесу. «Свого часу саме з огляду на це Федерація роботодавців України звернулася до Президента з проханням накласти вето на цей Закон, що і було зроблено, — зазначив Голова СПО роботодавців на національному рівні, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник. – Тому вкрай необхідно слідкувати за тим, аби імплементація нової редакції Закону не була пов’язана з новими ризиками для підприємців».

Зі свого боку перший заступник Голови СПО роботодавців, Голова Об’єднання організації роботодавців України Анатолій Кінах зазначив, що бізнес виступає за збереження довкілля, але в той же час — проти корупційних ризиків, пов’язаних з реалізацією Закону, перш за все у сфері будівництва та необґрунтованого фінансового тягаря на бізнес при здійсненні процедури оцінки. Тому на засіданні СПО роботодавців одноголосно було прийнято рішення про створення робочої групи, яка в короткі терміни розробить пропозиції до проектів постанов Кабміну.

СПО роботодавців також розглянув стан справ з укладанням Генеральною угодою на новий термін. Не погодившись з пропозицією Кабміну продовжити її дію на 2018 рік, СПО рекомендував репрезентативним об’єднанням організацій роботодавців на національному рівні визначити склад групи їх повноважних представників в спільній робочій комісії, яка працюватиме над проектом нової Генеральної угоди та ведення переговорів з її укладення. Прийнято також рішення про активізацію роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради, зокрема, про ініціювання її спеціального засідання, присвяченого збереженню трудового потенціалу України, та делегування представників СПО роботодавців у робочі групи, наглядові ради, комісії, а також колегію Мінсоцполітики. Довідково. СПО роботодавців є лідером ділової думки України. Це вищий представницький орган, до складу якого вже увійшло 17 всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців на національному рівні. Основна задача – представляти консолідовану думку національного бізнесу під час реалізації державної політики у соціально-трудовій та економічній сферах.

fru.ua

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика