Контролюючі органи повинні нести персональну відповідальність за порушення

Всі контролюючі органи мають до 1 квітня 2018 року визначити основні галузеві ризики, яких потрібно уникати підприємцям, а також окреслити чек-лісти – правила проведення перевірок та моніторингу результатів цих перевірок. Відповідне доручення Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман озвучив під час засідання Уряду, присвяченого проблемам та питанням дерегуляції.

«Ми даємо три місяці, аби контролюючі органи створили систему ризиків та чек-лісти для перевірки. Будь ласка, до 1 квітня в кожному контролюючому органі має бути система ризиків і чек-лісти, які будемо моніторити, — сказав Володимир Гройсман. – Наявність системи ризиків та чек-лістів означатиме, що ви готові змінювати систему і раз і назавжди поставити крапку негативним явищам. Якщо ні – заява на стіл, і займайтесь чимось іншим».

Позитивно оцінюючи таке рішення Уряду, в опрацюванні якого активну участь брали експерти Федерації, Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов у своєму виступі на засіданні Кабміну разом з тим акцентував увагу на важливих його аспектах. Йдеться про врахування пропозицій Федерації. По-перше, це встановлення персональної відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення неправомірних та/або протиправних рішень, незаконність яких підтверджена рішеннями суду, що набрали законної сили. По-друге, про визначення механізму відшкодування матеріальної шкоди, завданої неправомірними діями та/або протиправними рішенням або діями цих осіб.

fru.ua

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика