Припинено діяльність 10 підприємств, які не мали дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Нелегальні газові заправки, які заполонили Херсонщину, створюють серйозні проблеми як для мешканців області, так і для міста Херсона. Заправні пункти розміщують без дозвільних документів, з порушенням  вимог нормативно-правових актів. Через їх діяльність повз місцеві бюджети проходять мільйони гривень щомісяця, а жителі Херсонщини живуть як на пороховій діжці.

В області існує біля 50 об’єктів підвищеної небезпеки, на яких здійснюється нелегальна роздрібна торгівля пальним без погодження з органами місцевого самоврядування, без проектно-виконавчої документації та дозвільних документів. За даними фактами відкрито кримінальні провадження, однак їх одиниці!

Слід зазначити, що певні види підприємницької діяльності з високим ризиком негативного впливу на екологічну або суспільну безпеку населення підлягають посиленому контролю з боку уповноважених державних органів. До таких видів належать АЗС та АГЗП. Фізичні або юридичні особи, які бажають здійснювати діяльність, що може становити підвищену небезпеку, повинні узгодити з державою своє право на провадження такої діяльності шляхом отримання відповідних дозволів.

Станом на 01.12.2017 Головним управлінням Держпраці у Херсонській області на цей вид діяльності було видано 76 дозволів. Разом з тим у  2017 році під час перевірок виявлено 10 підприємств, які працюють без дозвільних документів. За рішеннями суду роботу цих підприємств було припинено.

Відповідно до частини 12 статті 21 Закону України «Про охорону праці» для суб’єктів господарювання, які порушують вимоги закону, передбачено, зокрема, анулювання дозволу органом, який видав цей дозвіл.

В порушення законодавства посадових осіб Головного управління Держпраці у Херсонській області не допущено до проведення планової перевірки Приватного підприємства «Чонгар», що займається роздрібною торгівлею зрідженим газом в смт Білозерка. У зв’язку з цим Головним управлінням анульовано дозволи Приватного підприємства «Чонгар» на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

Наразі на розгляді Херсонського окружного адміністративного суду перебувають дві позовні заяви ПП «Чонгар», їх розгляд триває вже понад 2 місяці, бо умисно затягується суб’єктом господарювання, який неодноразово подавав клопотання про перенесення розгляду справ.

За фактом вчинення правопорушення  Головне управління звернулось до Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо незаконної експлуатації об’єкта підвищеної небезпеки.

У планах Головного управління на 2018 рік ‒ активізувати за підтримки Херсонської обласної державної  адміністрації роботу щодо виявлення суб’єктів господарювання, які незаконно виконують роботи  підвищеної небезпеки.

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика