ФРУ надала Кабміну перелік застарілої та обтяжливої для бізнесу «нормативки» з питань охорони праці

Федерація роботодавців України наполягає на скасуванні низки нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки, що є застарілими та створюють зайві бар’єри на ринку послуг з технічного огляду устаткування. Про це йдеться у пропозиціях СПО роботодавців та ФРУ, направлених до секретаріату Кабміну та Мінекономрозвитку згідно відповідного розпорядження Уряду.

Мова йде про наказ Держкомітету України з нагляду за охороною праці №179 від 28.07.2004 р. «Щодо визначення уповноважених організацій», наказ Держгірпромнагляду №16 від 20.12.2006р. «Про затвердження Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки», наказ Держнаглядохоронпраці №195 від 03.09.2007р. «Про затвердження Вимог до спеціалізованих та експертних організацій, передбачених постановою КМУ від 26.05.2004 N687», пункт 10-3-1 Правил обладнання і безпечної експлуатації парових та водонагрівальних котлів (НПАОП 0.00-1.60-66) в частині скасування дозволу інспектора з котлонагляду на запуск в роботу знову встановлений котел, пароперегрівач і економайзер, пункт 6.4 Правил безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском (НПАО 0.00-1.59-87) в частині скасування дозволу на введення посудин під тиском в експлуатацію.

У пропозиціях ФРУ також міститься перелік актів з пожежної безпеки органів влади СРСР, які визнаються такими, що не застосовуються на території України, та підлягають скасуванню. Це Наказ Держгіртехнагляду СРСР від 20.02.1985 р. «Про затвердження типової інструкції з організації безпечного виконання газонебезпечних робіт», наказ Держкомнафтопродуктів СРСР від 27.03.1986 р. «Правила технічної експлуатації стаціонарних, контейнерних і пересувних автозаправних станцій», наказ Держкомнафтопродуктів СРСР від 1987 р. «Правила з техніки безпеки та промислової санітарії при експлуатації нафтобаз і автозаправних станцій», наказ Держкомтехнагляду СРСР від 25 листопада 1987 р. «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском».

Федерація також наполягає на скасуванні наказу МОЗ України №201 від 09.07.97 р. «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами)».

«Згідно з повідомленням Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 07.08.2014 р. дію наказу зупинено з 31.07.2014р. через невиконання рішення ДРС від 30.05.2014р. №31, — пояснює директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ Наталія Гостєва. — Однак відповідного офіційного рішення Мінюсту або МОЗ щодо скасування цього наказу на даний час не оприлюднено».

Крім того, пунктом 6.1.1 цього наказу встановлюється погодження з місцевими органами державного санітарного нагляду переліку забруднюючих речовин, періодичність та точки відбору проб повітря. А це не відповідає вимогам законів «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги», згідно з яким надання адміністративних послуг встановлюється виключно законами. До того ж деякі з погоджень були введені до набрання чинності «дозвільним» Законом.

fru.ua

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика