Експерти «Промислової безпеки» запропонували системний підхід до безпечної роботи в замкненому просторі

Для безпечної роботи у замкненому просторі недостатньо лише виконувати вимоги вітчизняного законодавства. На цьому наголошували учасники ІІІ Всеукраїнського семінару-тренінгу «Безпечна робота у замкненому просторі. Кращі практики-2018», що відбувся 23-24 квітня 2018 року у Хмельницькому. Системна робота має передбачати застосування сучасних підходів, в основі якої управління ризиками. Семінар-тренінг відбувався у ігровій формі. Усі учасники поділилися на три команди: «Друзі», «За охорону праці» та «Безпека праці». Кожна вправа оцінювалася відповідними балами. Окремо заохочувалася персональна активність. Переможці – команда «Безпека праці» отримала захисні рукавички від партнера заходу – компанії «Укрінтек».

Експертами семінару-тренінгу виступили керівники служб охорони праці підприємств, що демонструють зрілу культуру безпеки праці та кращі світові практики. Зокрема, Ірина Педченко («Основа Солсіф») допомогла розібратися із ідентифікацією замкнених просторів та розповіла про відмінність вітчизняних та європейських підходів документування таких робіт. Дмитро Григоренко (компанія СRH) сформулював основні принципи та порядок оцінки ризиків виконання робіт у замкненому просторі, а також допоміг розібратися з ієрархією заходів реагування на ризики.

Надзвичайно цікавим і повчальним був виступ Ольги Богданової («Імперіал Табако»). На підставі матеріалів офіційного розслідування резонансного групового випадку на КНС у смт Чаплинка вона проаналізувала корінні причини цієї трагедії. Разом із слухачами було розроблено заходи, аби подібні трагедії не повторювалися. Найсучасніші рішення засобів індивіду-ального та колективного захисту представили партнери заходу – компанії «Восток-Сервіс» (сучасна тринога, світло- відзеркалювальний одяг), «Теміо» (сучасні прилади ідентифікації небезпечних га- зів), «Укрінтек» – сучасні рукавички та ви- бухобезпечні світлові прибори), STG (сучасні рішення для спецодягу), «Захист LTD» (сучасні ЗІЗ та спецодяг).

Учасників семінару привітав заступник міського голови Хмельницького Анатолій Нестерук. Він зазначив, що мерія тримає на особливому контролі питання безпеки, яке для керівництва міста є не лише виробничим, а й соціальним. Начальник інспекції Хмельницького територіального управління Держпраці ААА познайомив учасників зі статистикою нещасних випадків, що пов’язані з виконанням робіт у замкненому просторі, а також озвучив основні причини, що призвели до них.

Начальник відділу профілактики страхових випадків – головний страховий експерт Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області Михайло Літвицький проінформував слухачів про стан реформування Фонду та заходи профілактики, що проводить Фонд. Практичні показові заняття із виконання робіт у колодязях демонстрували працівники КП «Хмельницькводоканал». Завданням учасників семінару було провести аудит виконання цих робіт. Показово, що у заході взяв участь директор МКП «Хмельницькводоканал» Віталій Кавун, який своєю участю підкреслив, що безпечна робота для очолюваного ним підприємства є пріоритетом.

Навчальна частина семінару завершилися невеликим тренінгом із надання першої невідкладної допомоги. Експерт, директор компанії «Фаст» Федір Сердюк познайомив учасників із принципами та сучасними підходами до надання першої допомоги, що базується на доказовій медицині. Цікавою та пізнавальною була екскурсія до фортеці Меджибож. Ця історична пам’ятка розташована всього за 30 км від Хмельницького, сповнена неймовірних історій та легенд.

Журнал «Промислова безпека» висловлює особливу подяку керівництву МКП «Хмельницькводоканал» в особі директора Віталія Кавуна, головного інженера підприємства Станіслава Міхалця, керівника служби охорони праці Олексія Іванова за активну участь у заході і допомогу в організації семінару.

 

Комментарии закрыты.

Яндекс.Метрика